ZŠ a MŠ Nučice

Lokalita                Nučice, okres Praha - Západ
Rok 2005 - 2006, 2015 - 2017
Investor obec Nučice
2005 - Stupeň studie, DUR, DSP, DPS
2015 - Stupeň studie, DSP, DPS
Stav realizováno
Tým

Michal Procházka, Monika Kaifošová, Michal Dub, Lukáš Bezecný, Helena Dvořáková, Vítězslav Jurák, Radek Sláma, Alexandra Zedníková

Foto

Filip Šlapal

Fasádní grafika         

Anna Chmelová

Zakázka číslo jedna z dílny našeho ateliéru. Projekt, který byl navržený pro potřeby Obce Nučice téměř před 10 lety. Následně dochází k realizaci první etapy  - přístavby školní jídelny s vazbou na další fáze - tělocvičnu a vstupní halu. Po letech se k úloze vracíme s novými potřebami a navrhujeme místo halových objektů přízemní přístavbu kmenových učeben a hlavního vstupu.

Cílem je vytvoření umírněné hmoty vstupního prostoru školy, který s citem naváže na historickou hlavní budovu i deset let starou přístavbu mateřské školy rozšiřující školní jídelnu z éry akce Z. Při pohledu z Prokopské návsi se přístavba pohledově neuplatňuje a ukrývá se schovaná za dominantou obce, původní školní budovou. Cestou ulicí Kubrova již bočním pohledem mezi domy vnímáme střechu vstupu a tušíme hlavní „nádvoří“.

Přístavby pak tvoří průniky jednotlivých prolamovaných hmot, které jsou barevně odlišeny. Reagujeme tak na vesnický charakter školy. Na omítaných fasádách vytváříme reinpretaci sgrafita na motiv „cesty“ dle návrhu grafičky Anny Chmelové.

Vytvořil Marek Fišera za použítí is4wfw